Pamje nga vizita e personaliteteve të fuqishme botërore në Kosovë (FOTO)

16 Shkurt, 2018 - 1:00 pm

Bill Clinton, Joe Biden, Hillary Clinton, Angela Merkel, John Kerry, Tony Blair e shumë të tjerë personalitete të fuqishme botërore vizituan Kosovën gjatë një dekade të shtetit të pavarur, shkruan KultPlus.

Me flamujt e shteteve të tyre dhe flamurin e Kosovës, u mirëpriten shumë nga këta përfaqësues të shteteve mike të Kosovës. Në fotografitë e shkrepura nga momentet e vizitës së tyre, përveç pritjes protokollare shtetërore, shihet edhe një pritje përplot emocion nga qytetarët që zgjasin duart drejt tyre.

KultPlus, ju sjellë disa fotografi të këtyre momenteve. /KultPlus.com

Të ngjajshme