займ на карту онлайн потребительский кредит

“Rugova” kremtoi në New York

12 Qershor, 2018 - 9:24 am

Shqiptarët nuk e kanë humbur identitetin kudo janë shpërndarë nëpër botë.

Pos përkatësisë etnike, është ruajtur edhe prejardhja regjionale. Shqiptaro-amerikanët, kryesisht ata me prejardhje nga rajoni i Rugovës janë mbledhur dhe kanë festuar në Nju Jork.

Pikniku tradicional i shoqatës “Rugova” kësaj here u organizua për nder të përvjetorit të dhjetë të themelimit./ KultPlus.com

Të ngjajshme