Shtatorja e Hasan Prishtinës vendoset sot në Vushtrri

19 Tetor, 2017 - 9:32 am

Në Vushtrri në vendlindjen e patriotit dhe atdhetarit të shquar Hasan Prishtina, pritet të arrij sot shtatorja e tij e skalitur në Shqipëri.

Shtatorja që është punuar nga mjeshtri Idriz Balani, është paralajmëruar të mbërrij diku rreth orës 10:00 ndërsa në këtë ceremoni do të marrin pjesë kryetari i Komunës së Vushtrrisë Bajram Mulaku dhe liderë partiakë e shumë qytetarë.
Kjo shtatore do të vendoset përkohësisht para objektit të ri të komunës.

Objekti i ri i Komunës së Vushtrrisë i cili po financohet nga Bashkimi Evropian, pritet të përfundoj së shpejti, e pastaj do të rrënohet objekti i vjetër i komunës, aty ku edhe do të bëhet Sheshi ‘Hasan Prishtina’ dhe shtatoren e tij, shkruan Viciana.info. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme