Ulëza, atraksioni i ri turistik në Shqipëri

29 Qershor, 2018 - 8:58 am

Ulëza, një vend jo larg Tiranës, tek vendi i quajtur rrethi i Matit është atraksioni më i ri turistik në Shqipëri.

Me investimet e reja të Qeverisë, ky vend tashmë po tërheq turistë nga gjithë bota. Për t’u bindur shikojeni vetë fotografitë mahnitëse të këtij vendi, pamje këto të cilat shihen nga një video promovuese të cilën e ka shpërndarë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

“Mirëmëngjes, dhe me këto pamje nga Ulëza e rilindur në një destinacion turistik fantastik, më pak se dy orë larg nga Tirana, ju uroj një ditë të bukur”, ka shkruar Rama në profilin e tij në Facebook./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme