‘Unë mund të bërtas dhe ai nuk është aty për të më goditur sërish’

15 Dhjetor, 2018 - 10:00 pm

Fragment nga fjalimi i Sia-së mbi të vërtetën e fëmijërisë së saj.

Fëmijëria ime është shkaku i parukës gjysme të bardhë edhe gjysme të zezë dhe jo mendimi se me të unë të arrija famën apo ti bëja njerëzit kureshtar. Babai im ishte personi më i mirë dhe më i keq në të gjithë botën. Pjesa e bardhë përfaqëson ditën dhe dëshirat e shumta që më plotësonte kurse pjesa e zezë përfaqëson natën dhe përbindëshin në të cilin ai transformohej. Unë jetoja dy jetë deri në momentin që u arratisa dhe më pas gjeta guximin ta denoncoj. Goditjet e shumta fizike që me jepte duken ende edhe sot. Por goditjet psikologjike ngelen akoma dhe me shumë tek unë sepse unë nuk këndoj dot para të gjithëve pa këtë paruke. Nëse doni të shikoni fytyrën time, ndjeni dhimbjen që lëshoj pas çdo fjale që këndoj. Muzika po me shëron mua sepse sot unë mund të bërtas dhe ai nuk është aty për të më goditur sërish./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme