Vendet magjike ku u xhirua “Game of Thrones”

26 Maj, 2019 - 6:20 pm

Nga kështjellat e vjetra në brigjet e Kroacisë, deri tek bukuria e Islandës.

Seriali i famshëm “Game of Thrones” njihet për shkak të shumëllojshmërisë, ngjarjeve të papritura dhe personazheve mahnitës, por a keni vënë re ndonjëherë se çfarë po ndodh në sfondin e gjithë kësaj vepre?

Peizazhe dhe skena të shëndosha të hartuara mirë, pikpamje shumë të vërteta dhe të bukura të natyrës dhe qyteteve të lashta. Vizitat në ato vende mund të lënë gojë hapur për shkak të madhështisë së tyre dhe faktit se shumë kthesa të ashpra të komplotit kanë ndodhur pikërisht në ato pika.

Për ta bërë më të lehtë kërkimin e këtyre vendeve të ikonave, këtu është një listë të vendndodhjeve të “Game of Thrones” të çiftëzuar me skenat që ndodhën në serial, transmeton rtv21.tv. Nga kështjellat e vjetra në brigjet e Kroacisë, deri tek bukuria frymore e Islandës, do të gjeni të gjitha pikat kryesore që përdoren në xhirimin e serive. Ju me të vërtetë nuk duhet të jeni një super-fans për të shijuar këto pamje!/21Media/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme