займ на карту онлайн потребительский кредит

Aksidenti tragjik në Gjilan – familja Çoçaj ia falë gjakun familjes së shoferit (VIDEO)

29 Mars, 2019 - 1:26 pm

Në ambientet e Komunës së Gjilanit familja Çoçaj nga ky qytet i ka falur gjakun familjes Avdijaj nga Peja.

Falja e gjakut u bë para një numri të madh pjesëmarrësish – ku familja Çoçaj fali gjakun e familjarit të tyre Qerim Çoçajt, i cili mbet i vdekur kur kamioni që drejtohej nga anëtari i familjes Avdijaj nga Peja humbi kontrollin dhe shkaktoi aksident të rëndë, njofton Klan Kosova.

Në mesin e atyre që morën pjesë ishte edhe kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri i cili ishte iniciues i këtij pajtimi.

Ai ka vlerësuar lartë gjestin e faljes së familja Çoaçaj.

“Ai ka lënë familjen e mrekullueshme, sot po shohim që Qerimi qenka gjallë, kjo falje është falë pjekurisë së madhe që ka tregu i biri i tij Refiku, ky edhe ditën kritike e ka dëshmuar duke ju ftuar në varrim”, ka thënë Haziri, njofton Klan Kosova.

Haziri ka shtuar se rasti i familjes Çoçaj duhet jetë shembull që duhet ndjekur nga shumë familje tjera./ KultPlus.com


https://www.youtube.com/watch?v=TR0DOzVoPhI

Të ngjajshme