Minibiblioteka në Shtime shkatërrohet vetëm 4 ditë pas inaugurimit

2 Prill, 2018 - 9:58 pm

Vetëm katër ditë pasi që është inauguruar, një minibibliotekë në Parkun e Qytetit në Shtime, ajo është shkatërruar.

Ishte përuruar me 88 libra, e tash s’i ka mbetur asnjë.

Komuna e Shtimes në bashkëpunim me Këshillin e Veprimit Rinor kishte marrë iniciativë për krijimin e një minibibloteke.

Një qytetar, me shqetësim, ka shkruar në adresë të portalit Koha.net, se si duket, blerja e një rafti dhe vendosja e ca librave nuk është zgjidhje.


“Por, duhet krijuar mekanizëm për ruajtjen dhe mirëmbajtjen e saj, e kjo dukuri më ka shqetësuar”, ka shkruar ai./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme