займ на карту онлайн потребительский кредит

Cakaj: Nis shpërndarja e 17.000 teksteve shkollore për nxënësit shqiptarë në diasporë

22 Shtator, 2020 - 5:19 pm

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka bërë të ditur përmes një postimi në porfilin e tij në  Facebook, se për të dytin vit radhazi, në Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme dhe Ministria e Diasporës, po shpërndajnë  falas tekstet mësimore në gjuhën shqipe, për të gjithë nxënësit shqiptarë në diasporë.

Ambasadat e Republikës së Shqipërisë do të shpërndajnë rreth 17.000 tekste shkollore, në të gjitha hapësirat ku jetojnë shqiptarët.

“Merita kryesore megjithatë, iu takon mësuesve e nxënësve të vyer, që përkundër largësisë, vazhdojnë ta ruajnë shqipen e ta lartësojnë trashëgiminë kombëtare gjithandej në botë.” – u shpreh Cakaj./ KultPlus.com

https://www.facebook.com/cakajgent/posts/2728305440772413

Të ngjajshme