Disney mund Netflix-in në konkurrencën për abonentë

11 Gusht, 2022 - 12:47 pm

Disney do të nisë një shërbim të ri transmetimi të mbështetur nga reklamat në SHBA në dhjetor, pasi ka kaluar Netflix-in në garën për abonentë me pagesë, përcjell KultPlus.

Firma raportoi 221.1 milionë abonentë në tre platformat e saj të transmetimit në fillim të korrikut. Kjo e vendosi atë përpara Netflix, i cili ka humbur klientët.

Por Disney paralajmëroi se humbja e të drejtave të transmetimit për kriket në Indi do të reduktonte rritjen e abonentëve të saj në krahasim me parashikimet e mëparshme.

Firma, e cila zotëron gjithashtu platformën e transmetimit të televizionit për të rritur Hulu dhe ESPN+ të fokusuar në sport, tha se kërkesa për produktin e saj Disney+ mbeti e fortë.

Netflix humbi gati një milion llogari në tremujorin e fundit, duke e çuar totalin e abonentëve të tij në 220.67 milionë. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme