I bllokuar në Mariupol, ushtari ukrainas këndon këngën “Stefania”, në sfond dëgjohen bombat ruse (VIDEO)

16 Maj, 2022 - 3:02 pm

Një ushtar ukrainas në fabrikën e çelikut Azovstal në Mariupol shihet duke e interpretuar këngën fituese të Eurovision “Stefania”, përcjell KultPlus.

Dhe këtë performancë të ushtarit ukrainas e kanë vënë në pah mediet e huaja për faktin se përgjatë këndimit, në sfond dëgjohen shpërthimet e bombave ruse.

Kënga “Stefania” që triumfoi në Eurovizion, është këngë e grupit ukrainas “Kalush Orchestra”, këngë që është shndërruar në një himn lufte. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme