Kurti shpreh ngushëllimin e tij për Albright: Do të na mungosh, zonja sekretare

23 Mars, 2022 - 7:58 pm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reguar për vdekjen e mikes së Kosovës, Madeleine Albright, e cila vdiq sot në moshën 84 vjeçare, shkruan KultPlus.

Nëpërmjet një postimi në “Twitter”, Kurti shprehu ngushëllimin e tij për familjen Albright.

“Me pikëllim dëgjova për vdekjen e Madeline Albright, një grua e shquar me moral të pakompromis për Shtetet e Bashkuara, një mike e Kosovës deri në fund dhe një partnere me të gjithë ata që ndoqën paqen, lirinë dhe demokracinë. Do të na mungosh, zonja sekretare”, shkroi Kurti.

Ajo ishte një figurë qendrore në administratën e Presidentit Bill Clinton. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme