Nesër mbahet konferencë për filmin dokumentar kushtuar Bekim Fehmiut

12 Shkurt, 2020 - 9:25 pm

Bekim Fehmiu është padyshim emër i madh i artit shqiptar, i cili arriti të krijoi karrierë ndërkombëtare dhe të marrë pjesë në shumë filma, shkruan KultPlus.

Së fundmi për figurën e tij do të realizohet një film dokumentar.

Këtë të enjte, ekipi i filmit dokumentar për Bekim Fehmiun do të mbajë konferencë për shtyp me ç’rast do të flitet për realizmin e këtij filmi.

Në hapësirat e Teatrit Kombëtar të Kosovës duke filluar nga ora 10 do të flasin regjisori Valmir Tertini dhe skenaristi Fahri Musliu /KultPlus.com

Të ngjajshme