Vasfije Krasniqi Goodman: Sikur të kisha krahë do të fluturoja nesër në Prishtinë

19 Maj, 2019 - 7:52 pm

Pas publikimit të fotografisë nga deputetja e Kuvendit të Kosovës, znj.Flora Brovina, me të cilën pretendohej se paraqet kryerjen e dhunimeve seksuale gjatë luftës në Kosovë, e cila fotografi doli të  jetë e dyshimtë, ka pasur reagime të shumta nga të mbijetuarit e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, e posaçërisht nga familjarët e tyre.

Prandaj nesër është organizuar marsh protestues, në mbështetje të të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë, duke kërkuar përgjegjësi nga institucionet e vendit si dhe solidarizim dhe drejtësi për të mbijetuarit e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë.  

Këtë marsh protestues i cili do të mbahet nesër duke filluar nga ora 12:00 në Sheshin Zahir Pajaziti e ka përkrahur edhe Vasfije Krasniqi Goodman e cila përmes një komenti është shprehur se po të kishte krahë do të fluturonte për të qenë nesër në Prishtinë. Kujtojmë se Krasniqi jeton në Shtete të Bashkuara të Amerikës./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme