11 mijë metra katrorë, mural me figurën e Leonard Cohen

10 Nëntor, 2017 - 10:10 pm

Një mural me përmasa prej 11 mijë metrave katrorë, është përuruar në qendër të Montrealit, shkruan KultPlus.

Ky mural i është dedikuar artistit të madh Leonard Cohen dhe është punuar nga artistët: El Mac, Gene Pendon dhe Collectibles, të cilët janë bazuar në një fotografi të vitit 2008.
Me rastin e përurimit të këtij murali është thënë se Leonard Cohen përfaqëson Montrealin. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme