Agon Nimani vjen me “Një perspektivë ndryshe” në galerinë ‘Qafa’

11 Dhjetor, 2018 - 10:00 pm

Në Galerinë e Ministrisë së Kulturës, e njohur ndryshme edhe si galeria ‘Qafa”, do të hapet të enjten më 13 dhjetor 2018, ekspozita personale e krijuesit Agon Nimani “Një perspektivë ndryshe!”.

Ekspozita do të hapet të në ora 19:00 ndërsa publiku do të ketë edhe një rast më shumë për të shijuar veprat e Nimanit në fushën e dizajnit dhe të multimedias.

Përmes një njoftimi GMK-ja bën të ditur se ekspozita “Një perspektivë ndryshe!” është një përmbledhje kompozicionale e imazheve fotografike përmes gjuhës, mënyrë kjo e komunikimit të cilën autori e përdor në këtë rrëfim vizual.

“Është një punë unike e artit bashkëkohor, një perspektivë ndryshe nga ajo që kemi parë”, thuhet në komunikatën e GMK-së. Ekspozita është kuruar nga Burim Myftiu./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme