Ekspozita “Mexico City Days”, përkujtim për poetin Xhevdet Bajraj

21 Qershor, 2024 - 2:46 pm

Në përvjetorin e dytë të ndarjes nga jeta të poetit Xhevdet Bajraj në përkujtim e dedikim për jetën dhe veprën e tij organizohet – Ekspozitë “Mexico City Days”.

Fotografitë janë nga vizita e autorit të ekspozitës Edon Cana në Mexico City gjatë vitit 2002 dhe shfaqin disa momente të cilët i kaluan bashkë asokohe duke hedhur dritë nga jeta Xhevdetit në Mexico City kur kishte jetuar ne lagjen e famshme La Condesa.

Ekspozita do të mbahet nesër në ora 20:30 në Bar Hardhia në Rahovec./ KultPlus.com

Të ngjajshme