Flamur Miftari me ekspozitë personale, “The jorney continues…” hapet në KultPlus Caffe Gallery

14 Mars, 2023 - 8:00 pm

Flamur Miftari do të prezantohet me ekspozitë në KultPlus Caffe Gallery, i cili do të sjell 15 vepra të punuara me vaj dhe akril.

Kjo është ekspozita e dytë personale artistit kurse në ekspozita kolektive ka marr pjesë edhe në disa ekspozita në Kosovë, Maqedoni e Mal të Zi.

Flamur Miftari është diplomuar në Fakultetin e Arteve të Bukura në Maqedoni dhe aktualisht është duke vazhduar studimet pasuniversitare në Fakultetin e Arteve të Prishtinës, në klasën e Zake Prelvukajt.

Ekspozita do të hapet më 20 mars në ora 19:00 në KultPlus Caffe Gallery dhe do të rri e hapur për dy javë./ KultPlus.com

Të ngjajshme