Fotografi pret që vizitorët të përputhen me veprat e artit (FOTO)

20 Tetor, 2017 - 9:33 am

Fotografi francez Stefan Draschan gjithmonë e mban veten të argëtuar në galeritë e artit duke krijuar projektin e tij të artit.

Një nga këto projekte është “Njerëzit që përputhen me veprat e artit”. Edhe pse në fillim imazhet e Draschan duken të përsosura, sekreti pas tyre është në të vërtetë durim, transmeton rtv21.tv.

Fotograf gëzon të vizitojë muze të ndryshme kryesisht në Paris, Vjenë dhe Berlin, ku pret që vizitorët të ndeshin papritmas me një pjesë të artit në një mënyrë qesharake. Rezultati është këto foto humoristike dhe unike të harmonisë së papritur midis njerëzve dhe veprave të artit. Zakonisht janë veshjet që përputhen me artin, por ka edhe njerëz që përputhen me pikturat për shkak të stilit dhe ngjyrave të flokëve, apo edhe mjekrave.

Shkoni poshtë për të parë këtë projekt. Kujdes Stefan Draschan mund të jetë diku atje “gjuetar” për ju. / KultPlus.com


Të fundit

Të ngjajshme