GKK sjellë ekspozitën “Vizatimi sot”, për dhjetëvjetorin e Pavarësisë së Kosovës

12 Shkurt, 2018 - 12:45 pm

Galeria Kombëtare e Kosovës me rastin e dhjetëvjetorit të Pavarësisë së Kosovës do të hap ekspozitën me titull “Vizatimi sot”, shkruan KultPlus.

Artistët pjesëmarrës në këtë ekspozitë janë Adem Rusinovci, Agim Salihu, Alije Vokshi, Artan Balaj, Artan Hajrullahu, Burim Canolli, Esat Valla, Fjoruntina Sylejmani, Hysni Krasniqi, Jeton Muja, Leunora Salihu, Mehmet Behluli, Musa Prelvukaj, Nebih Muriqi, Orhan Kurtolli, Rexhep Ferri, Shpend Qeriqi, Shyqri Gjurkaj, Veli Blakçori dhe Vlora Hajrullahu.

Ceremonia e hapjes do të bëhet në Galerinë Kombëtare të Kosovës të enjten, më 15 Shkurt 2018 në orën 19:00./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme