I riu nga Rusia gjen zgjidhje për mbulimin e gropave, përmes dizajnit zbukuron qytetin

12 Nëntor, 2021 - 1:30 pm

“Gropat” janë probleme edhe për qytetet më të mëdha në Evropë e mbarë botën, përcjellë KultPlus.

Artisti, Ivan Kracvhenko, si një 26 vjeçar ka gjetur zgjidhjen e duhur për ta mbuluar formën në mënyrë artistike.

Gropa dhe vrimat e shumta që shfaqen në qytetin e Moskës, po mbulohen në formë artistike nga artisti Kravcehnko.

Përmes vizatimeve të ndryshme, formave dhe dizajneve abstrakte, 26 vjeçari po e zbukuron qytetin duke fshehur anët negative që janë të pranishme.

Në të ardhmen, djaloshi nga Rusia po planifikon që të bashkëpunojë me artistët e tjerë që të prodhoj dizajne të ndryshme që përfshihet edhe historiku i shtetit./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme