“Javët e frankofonisë” ju ftojnë për një takim me artistin Alban Muja

12 Mars, 2019 - 10:30 am

“Javët e frankofonisë” gjatë këtij muaji do të sjellin aktivitete të shumta duke përfshirë këtu edhe ngjarjen e sotshme, një takim me artistin Alban Muja.

Alban Muja do të përfaqëson Kosovën në ngjarjen më të madhe të artit në Bienalën e 59-të të Venedikut. Alban Muja është një nga artistët më premtues kosovarë.
Ai do të flasë për qëndrimin e tij në Rezidencën 3 mujore në “Arts Cité” në Paris dhe përvojën e tij ndërkombëtare si artist.

Ky takim do të mbahet në Aleancën Francezë në Prishtinë duke filluar nga ora 19:00. Hyrja është falas./ KultPlus.com

Të ngjajshme