Kina mahnit me festivalin e akullit (FOTO)

9 Janar, 2021 - 6:09 pm

Në Kinë është hapur festivali më i madh i akullit në botë. Objektet e ndërtuara nga akulli janë zbukurur me ngjyra të ndryshme, duke krijuar pamje mahnitëse.

Festivali i 37-të i Akullit dhe Borës në Harbin u hap zyrtarisht të martën. Ky festival është atraksioni kryesor turistik i qytetit Harbin, që njihet si “qyteti i akullit”.

Ndonëse në kushte normale festivali tërheq miliona vizitorë në vit, numri i tyre këtë vit është më i vogël për shkak të pandemisë së koronavirusit, shkruan Daily Mail, transmeton KultPlus./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme