Kolonia artistike ‘Art Camp’ fillon sonte edicionin e tretë në malet e Sllupçanit, bën bashkë artistë nga rajoni e bota

27 Qershor, 2021 - 7:36 pm

Në malin e fshatit Sllupçan, për të tretin vit me radhë arti dhe artistët do të bëhen një me natyrën, shkruan KultPlus.

Kolonia artistike ‘Art Camp’ ka filluar edicionin e saj të tretë sot, në malet e Likovës dhe do të zgjasë deri të martën e 29 qershorit, ku pikërisht në ketë ditë do të hapet edhe ekspozita e artistëve pjesëmarrës, që do të jetë e hapur për të gjithë të pranishmit.

Njëzet e shtatë artistët pjesëmarrës të këtij edicioni vijnë nga vende të ndryshme si Kosova, Maqedonia Veriore, Shqipëria, Ukraina e Gjermania.

Ndërkaq të ftuar special të këtij edicioni janë Reshat Ahmeti, Miftar Ahmeti, Osman Demiri dhe Xhelil Rufati.

Më poshtë artistët pjesëmarrës dhe agjendën e plotë të kolonisë artistike./ KultPlus.com

Të ngjajshme