Liridona Gjokaj shpërblehet me çmimin fotografia e vitit në “International Film Festival of New York”

11 Qershor, 2019 - 11:19 am

Fadil Berisha mbetet si fotografi më i mirë i kohës së sotme që punon dhe jeton në SHBA.

Por, pos 46-vjeçarit përtej oqeanit Atlantik e suksesshme është edhe një fotografe, e cila ka vite që punon në Amerikë.

Bëhet fjalë për Liridona Gjokajn, e cila ka realizuar një numër të madh të imazheve të modeleve dhe artisteve.

Kjo ka bërë që Liridona për punë e mirë të shpërblehet edhe një festival të njohur në Shtetet e Bashkuara.

“International Film Festival of New York” ka shpërblyer Liridonen me çmimin fotografia e vitit 2019, të mbajtur në New York.

Ndryshe, Liridonen do ta shohim edhe në projekte të tjera të modës dhe kinematografisë. /Telegrafi/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme