Pas akuzave të Alban Nimanit se është sulmuar fizikisht, reagon Mehmet Behluli

12 Tetor, 2017 - 2:50 pm

Nëpërmjet një statusi në facebok, Alban Nimani ka treguar se është sulmuar fizikisht nga kolegu i tij Mehmet Behluli, shkruan KultPlus.

Mirëpo, jo njëjtë e tregon këtë situatë vetë Mehmet Behluli. Ai në një prononcim për KultPlus ka thënë se deklarata e Nimanit nuk është aspak e vërtetë. “Kemi pasë një debat, bile as debat nuk ishte. Në esencë ai më ka sulmuar mua, e jo unë atë”, ka thënë Behluli, i cili e përforcon deklaratën e tij se për këtë ngjarje ka edhe dëshmitarë.

Ai më pas ka pohuar se Alban Nimani është pak problematik, por, sipas tij e kanë respektuar për hir të babait të tij, që Behluli thotë si kolektiv të kenë shumë respekt.
Por çfarë ka ndodhë në të vërtetë, Behluli ka thënë se Nimani ka tentuar të futet në një zyrë brenda Fakultetit të Arteve.

“Ka tentuar që të futet në zyrë, dhe ne kemi insistuar që të del prej zyrës”, ka thënë Behluli, duke thënë krejt për fund se nuk e ka sulmuar, sepse nuk është as kauboj./KultPlus.com

Të ngjajshme