Petrit Halilaj do të ekspozojë në Paris

13 Tetor, 2017 - 4:50 pm

Artisti Petrit Halilaj do të jetë një prej artistëve pjesëmarrës në Panairin Ndërkombëtar të Artit Bashkëkohor – FIAC në Paris.

Panairi i cili fillon me 19 e deri me 22 tetor në Paris mirëpret rreth 300 galeri dhe artistët e tyre, në një panair që gjithmonë sjellë risi në botën e artit, shkruan KultPlus.

Halilaj vjen si pjesë e Galerisë CHERTLÜDDE, ndërsa do të prezantohet në Panair me punën e njëjtë me të cilën po prezantohet në Viva Arte Viva në Venedik.

Bëhet fjalë për qilimat nga Kosova dhe punën artistike “Do you realise there is a rainbow even if it’s night!?”. Pos këtij artisti, Galeria në fjalë përfaqësohet në Panair edhe me artistin David Horvitz. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme