займ на карту онлайн потребительский кредит

Vjollca Llapashtica me koleksion të ri, shtatë fustane për shtatë vjetorin e brendit (FOTO)

12 Janar, 2018 - 3:45 pm

Koleksioni më i ri i disenjatorës Vjollca Llapashtica, ka vetëm shtatë fustane dhe secili nga ta është unik, e të cilët janë të punuar me peliçe, punë dore, gurë…, me ngjyra mbretërore, ari dhe argjend, qumështi, të zezë etj., fustane këto që janë punuar me materiale nga Italia dhe Franca.

Disenjatorja Llapashtica ka thënë për këtë koleksion se secili fustan është krijim në veti- unik, dhe sipas saj, këto krijime nuk përsëritën më: “Jo vetëm në rajon por edhe në Evropë e më tej, besoj se askush deri më sot kësi lloj koleksioni nuk ka krijuar deri më tani”, ka thënë ajo.

Ndërsa sa i përket pse vetëm shtatë fustane për një koleksion, Vjollca ka thënë se ky numër i pëlqen vajzën së saj të vetme, Emës, dhe nga ana tjetër, ajo këtë numër e ka përshtatë edhe me rastin e ërvjetorit të shtatë të punës së saj të suksesshme në Kosovë./KultPlus.com

Të ngjajshme