“Aladdin” thyen rekord, kap shifrën prej 1 miliardë dollarësh

29 Korrik, 2019 - 9:00 pm

Filmi i 1992 i risjellë nga Guy Ritchie mblodhi më shumë se 86 milionë dollarë, në tre ditët e para të tij, në Amerikën e Veriut.

Por tashmë ka arritur majat, duke kapur shifrën prej 1 miliardë dollarë.

Versioni i ri vjen me Uill Smith, në rolin e xhindit blu, që më herët kishte zërin e të ndjerit Robin Uilliams, dhe aktorin kanadez të lindur në Egjipt, Mena Massoud, si mashtruesi që pretendon se është një princ për të marrë vëmendjen e Jasminës, që luhet nga Naomi Scott.

Duke arritur shifrën prej 1 miliardë dollarë është kthyer në filmin më të madh në karrierën e Uill Smith, i cili falenderon të gjithë njerëzit nëpër botë, për këtë arritje.

Të fundit

Të ngjajshme