Art Lokaj përfaqëson ekipin e filmi “Gardhi” në festivalin “Hamptons”

7 Tetor, 2018 - 10:46 pm

Aktori i ri nga Kosova Art Lokaj, i cili së fundmi ka qenë pjesë e filmit “Gardhi” nga Lendita Zeqiraj, film ky i cili ka triumfuar në Palm Springs si filmi më i mirë i shkurtër duke fituar kështu të drejtën e garimit për OSCAR, tashmë një prezantim të denjë ka bërë edhe në Festivalin e 26-të të filmit ‘Hamptons’, shkruan KultPlus.

Pjesëmarrës në këtë prezantim ishte edhe aktori Art Lokaj, i cili ka njoftuar përmes faqes së tij në Facebook se ky përfaqësim ishte privilegj për të.

“Ishte previlegj qe te perfaqesoj ekipin e filmit FENCE dhe te flas per punen e mrekullueshme te regjisores Lendita Zeqiraj. Me vet faktin qe ishim pjesemarres ne kete festival te njohur ne Amerike do te thote shume per mua per filmin qe perfaqesova dhe per vet #Kosoven”, ka shkruar Lokaj.

‘Gardhi’ është bashkëprodhim i shtëpisë filmike kosovare N’art, Sacrebleu Productions nga Franca dhe Ëoof Films nga Kroacia, dhe është përkrahur financiarisht nga Qendra Kinematografike e Kosovës, Cinema Fondacioni – Region Ile De France, dhe me mbështetje nga Komuna e Prishtinës.

Në këtë film luajnë: Arti Lokaj, Ilire Vinca, Adriana Matoshi, Rozafa Celaj, Melihate Qena, Xhejlane Godanci, Kumrije Hoxha, Arta Selimi, Alketa Sylaj, Edita Dula, Timur Urqan, Norik Xhemajli dhe qenushja Nina. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme