Festivali i Filmit në Venecia, me emrat si Bradley Cooper e Lady Gaga

27 Korrik, 2018 - 10:10 am

Festivali i Filmit në Venecia ka shpallur kësisoj programin e tij garues.

Festivali prestigjioz i filmit, mes filmave tjerë do të sjellë edhe premierën e “A Star is Born” me lojën e Lady Gaga dhe Bradley Cooper.

Me datë 29 gusht do të hapet edicioni i 75-të i Festivalit, në të cilin vijnë filma edhe nga vëllezërit Coen, Paul Greengrass dhe Alfonso Cuaron.

Filmi “First Man” i Damian Chazelle do ta hapë festivalin.

Janë 20 filma që do të garojnë për Luanin e Artë të festivalit, me kryetar jurie Guillermo del Toro. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme