займ на карту онлайн потребительский кредит

‘Tokyo’ sot feston ditëlindjen dhe suksesin në tregun ndërkombëtar

11 Gusht, 2019 - 5:02 pm

Ajo sot ka mbushur vetëm të tridhjetat.

Ursula Corbero, aktore e njohur nga Spanja, është e njohur së fundmi për rolin e Tokyos në serinë e famshme “La Casa de Papel”, e cila lehtësisht është shndërruar në serinë më të shikuar në gjuhë të huaj në Netflix, shkruan KultPlus.

Sot, Ursula feston ditëlindjen e 30-të, duke arritur majat e suksesit ndërkombëtar. Prej se ka marrë rolin e Tokyo, Ursula ka marrë edhe role tjera dhe është e angazhuar gjithandej në projekte të ndryshme. Bulgari e ka angazhuar me reklamat e bizhuterisë.

Ursula i ka 7.2 milion ndjekës në Instagram ndërsa cilësohet si një prej aktoreve më të mira në Spanjë. 

Actress Ursula Corbero during tv show ” El Hormiguero ” in Madrid 23/10/2018

Ajo paraprakisht ka luajtur edhe në ‘La Corona Partida’, ‘Crónica de una voluntad’, ‘Proyecto Tiempo: La Llave’, ‘Física o Química’ dhe në role tjera në televizion dhe në film.

Ursula është në lidhje dashurie me një tjetër aktor të njohur spanjoll, Chino Darin.

“La casa de Papel” ose Money Heist është serial tanimë i shikuar shumë edhe në Kosovë, ku këta aktorë edhe komentohen për stilin dhe për aktrimin e tyre. Para pak ditësh ka dalë pjesa e tretë e serialit, i cili e përcjellë një grup i cili angazhohet në rrëmbime dhe në vjedhje të parave në Bankën e Spanjës. Kryesori prej tyre është “Profesori”.  / KultPlus.com

Të ngjajshme