Filmi “Triumf” vjen në shtëpinë tuaj

3 Qershor, 2020 - 11:55 pm

“Triumf” është një film dokumentar që sjell momentet më të spikatura me kapitenin e Kombëtares shqiptare Lorik Cana, skuadrën e tij dhe popullin shqiptar ndërsa ishin në udhëtimin e tyre historik në Kampionatin Europian 2016, shkruan albinfo.ch.

Ndiqni historinë e tyre të pasur dhe krenarinë kombëtare ndërsa ata ngrihen në renditjen botërore në rrugën drejt Kupës Europiane në vitin 2016.  Filmi u shfaq premierë në Festivalin e Filmit të Varshavës dhe fitoi çmimin e Audiencës në Dokufest.

Gjithashtu mori pjesë në festivale të ndryshme në Meksikë, SHBA, Gjermani, Brazil dhe Kolumbi. Tani “Triumf” vjen në shtëpinë tuaj. Filmi është në dispozicion në Apple TV, Amazon Prime Video & Google Play. Gjithashtu mund ta shihni me titra në shqip, anglisht, italisht, gjermanisht dhe frëngjisht.

Për ta parë klikoni në:

http://www.triumphthemovie.com/watchnow

Të fundit

Të ngjajshme