George Clooney nderohet me çmim karriere në “American Film Institute”

9 Qershor, 2018 - 10:20 am

Ditën e djeshme George Clooney fitoi një nga çmimet më të rëndësishme në karrierën e tij si aktor nga ‘Instituti Amerikan i Filmit, shkruan KultPlus.

Në edicionin e 46 të çmimeve të “American Film Institute”, George Clooney dhe Amal Alamuddin erdhen së bashku.

“Nuk mendoja se do të merrja kaq shumë në jetë, – tha aktori 57-vjeçar, gjatë ceremonisë ku iu dorëzua çmimi – Kisha bindjen që po të ecja në profesion nuk do ta gjeja dot dashurinë e vërtetë”. “Pastaj takova Amalin”, shtoi ai.

Të fundit

Të ngjajshme