Lansohet traileri i filmit të Kurt Cobain

24 Shkurt, 2020 - 4:03 pm

Kurt Cobain la gjurmë të mëdha në industrinë e muzikës, duke u bërë një ikonë e rock-ut e duke lënë pas vetes një mori këngësh që vazhdojnë të këndohen e dëgjohen edhe sot e kësaj dite, shkruan KultPlus.

Kurt Cobain që ka qenë pjesë e grupit ‘Nirvana’, tani do të kishte mbushur 53 vjeç. Për Cobain janë shkruar qindra libra dhe mijëra artikuj që shpalosin atë që bëri, ato çfarë nuk bëri, çfarë roli ai dhe Nirvana e tij luajti në muzikë e kulturë dhe thjesht në jetën e një brezi të tërë.

Tash së fundi është lansuar edhe traileri i shumëpritur i filmit të tij, i cili pritet të dalë në vjeshtën e këtij viti. Pearl Jam, Soundgarden dhe Alice in Chains, nuk është konfirmuar ende që se a do të punojnë në këtë film! / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme