Një film “Avengers” me superheroina pritet të realizohet së shpejti

4 Nëntor, 2020 - 9:06 am

Letitia Wright beson se një film i radhës “Avengers” i përbërë tërësisht nga aktore gra, do të realizohet së shpejti.

Aktorja 26-vjeçare e cila e ka portretizuar Shurin në filmin “Black Panther” dhe dy projekte me buxhet të lartë “Avengers”, beson se filmi i cili do të përfshijë vetëm superheroina do të bëhet gjithsesi pjesë e universit Marvel, kjo pasi tashmë e ka përkrahjen e producentes Victoria Alonso.

“Nuk mendoj se do të duhet të luftojmë për ta realizuar një projekt të tillë. Victoria Alonso është shumë e vendosur ta realizojë këtë film bashkë me Kevin Feige. Është vetëm çështje kohë derisa sa të merret vendimi për krijimin e këtij projekti”, citohet të ketë thënë Wright.

Edhe aktorja 31-vjeçare Brie Larson, e cila e luan rolin protagonist në filmin “Captain Marvel”, ka zbuluar vitin e kaluar se ajo së bashku me koleget e saj në këtë film, ia kanë propozuar kryetarit të studios “Marvel”, Kevin Feige, idenë për realizimin e mundshëm të një filmi të përbërë nga aktore gra të cilat i portretizojnë superheroinat e fuqishme, transmeton Koha.

Tutje, Letitia Wright e cila e kishte portretizuar motrën e superheroit Black Panther, krahas aktorit të ndjerë Chadwick Boseman, ka treguar se është shumë e lumtur dhe e nderuar që ka pasur mundësi të luaj në këtë projekt të suksesshëm në arkat filmike, që njëherësh shquhet si një prej filmave të parë me buxhet të lartë të studios “Marvel”, ku dominojnë aktorë të komunitetit afrikano-amerikan. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme