Vdes në moshën 67-vjeçare Arleen Sorkin, aktorja e njohur për rolet e saj në “Days Of Our Lives”

27 Gusht, 2023 - 5:12 pm

Ka vdekur në moshën 67-vjeçare Arleen Sorkin, aktorja e njohur për rolet e saj në “Days Of Our Lives” dhe si aktorja origjinale e zërit të Harley Quinn.

Lajmi e ka dhënë aktori i zërit Neil Kaplan, përmes një postimi në Tëitter, shkruan DailyMail, transmeton Klankosova.tv.

“Ma theu zemrën kur dëgjova se zëri origjinal i Harley Quinn, Arlene Sorkin ka vdekur”, është shprehur ai.

Lajmi për vdekjen e saj vjen pasi vdekjes së yllit të  “The Price Is Right”, Bob Barker, në moshën 99-vjeçare./KlanKosova/KultPlus.com

Aktorja

Të ngjajshme