займ на карту онлайн потребительский кредит

Artisti ndriçon malet irlandeze me 1000 drita blu dhe jeshile për festën e Shën Patrikut

16 Mars, 2020 - 8:57 pm

Një artist ka ndriçuar mallet në Irlandë për ditën e Shën Patrikut, teksa festimet u anulluan për shkak të frikës së koronavirusit, transmeton KultPlus.

Artisti finlandez, Kari Kola, ndriçoi mallet në Konemara, Irlandë, në ngjyrat tradicionale të ditës blu dhe jeshile.

Vepra e tij përbëhej nga 1000 drita, të cilat reflektohen mbi një nga liqenet e Irlandës, Lough Na Fuaiche.

Puna e tij, e quajtur Savage Beauty, zgjatej për 5 km përgjatë maleve Konemara.

Eventi supozohej të ndiqej nga publiku, nga e diela në të martën, por kjo u anullua. Irlanda anulloi gjithashtu paradën e përvitshme që bëhet në rrugët e Dublinit, në frikën e përhapjes së sëmundjes. / KultPlus.com

Të ngjajshme