Ja si duket bota në karantinë (FOTO)

19 Mars, 2020 - 9:22 am

Në përpjekje për të parandaluar përhapjen e virusit, shtetet e ndryshme të botës kanë vendosur shumë kufizime në lëvizjen e e lirë të njerëzve, shkruan KultPlus.

Ajo që këto ditë vazhdimisht lexojmë dhe ndëgjojmë, janë të bëhet pastrimi i duarve, kryesisht të mbahet higjiena e distancimi social.

Ndëkaq, për të paraqitur jetën në karantinë, revista e njohur ‘The Atlantic’ ka sjellur një fotoreportazh nga vendet të ndryshme të botës, aty gjendet edhe një foto nga Tirana në Ditën e Verës. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme