Batuta e Adem Mikullovcit në Kuvend që bëri të gjithë deputetët të qeshnin (VIDEO)

15 Shtator, 2020 - 11:52 am

Në publikun e gjerë ai njihet kryesisht për kontributin e tij në fushën e teatrit dhe filmit. Mirëpo, Adem Mikullovci ishte prezent edhe në skenën politike, duke qenë deputeti më i vjetër para dy vitesh në Kuvendin e Kosovës, shkruan KultPlus.

Edhe aty, sigurohej që të krijonte një atmosferë të këndshme me kreativitetin e tij. I tillë është momenti kur ai shtrembëron kryetarin e atëhershëm të Kuvendit, Kadri Veselin për shpejtësinë e të folurit të tij. Pas shqetësimit të Veselit, Mikullovci e bën të ditur se kjo ishte forma që fliste Veseli dhe i kërkoj atij të fliste më ngadalë. Kuvendi i Kosovës shpërtheu në të qeshura në ato momente. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme