Çeku dhe Osmani presin në takim Yamanakan, diskutojnë për fushën e sportit

16 Mars, 2022 - 4:15 pm

Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku dhe zëvendësministrja Daulina Osmani kanë pritur në takim të ngarkuarin me punë pranë Ambasadës së Republikës së Japonisë në Kosovë, Keisuke Yamanaka.

Ata diskutuan për bashkëpunimin mes dy vendeve, me theks në fushën e sportit.

Ministri e ka informuar diplomatin japonez Yamanaka për punën dhe programet e MKRS-së të fokusuara në fushën e sportit si dhe për bashkëpunimin që ministria ka me organizatat sportive në vend.

Po ashtu ministri foli edhe për bashkëpunimin e mirë që ka Federata e Xhudos e Kosovës me Federatën e Xhudos së Japonisë.

Nga ana e tij, përfaqësuesi i Japonisë Yamanaka, e falënderoi ministrin për pritjen dhe gatishmërinë e treguar për të bashkëpunuar edhe në të ardhmen në projekte konkrete. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme