Grup vajzash me fustane dior e gjerdane me perla, set fotografik i vitit 1960 i realizuar në Liqenin e Batllavës

26 Mars, 2023 - 11:04 pm

Fotografi Arbër Halili ka ndarë sot me publikun një set fotografik të realizuar në vitin 1960 kur një grup vajzash prezantojnë stilin e rrugës, fotografi këto të realizuara në Liqenin e Batllavës, përcjell KultPlus.

Ato që i karakterizojnë këto veshja janë padyshim veshjet me fustanet dior prej mëndafshi dhe gjerdanet me perla.

“Në mes të udhëtimit V5 është madhështor. Foto e stilit të rrugës së viteve 1960 të një turmë vajzash të reja që qëndrojnë në një varkë me vela në liqenin e Batllavës, Kosovë, të veshura me fustane dior prej mëndafshi, gjerdan perla, perëndimi i diellit mbi liqen, shkrepur në Agfa Vista 200, 4k –ar 16:9”, ka shkruar Halili teksa ka bashkëngjitur fotot./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme