Kurti bën thirrje që të votohet Kodi Civil: Të gjithë jemi të barabartë

16 Mars, 2022 - 3:54 pm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë thirrje në Kuvendin e Kosovës që të votohet Kodi Civil, shkruan KultPlus.

Gjatë ditës së sotme në Kuvend po diskutohet për Projektkodin Civil, ku kryeministri ka bërë thirrje që të votohen ky ligj, pasi është e drejtë e garantuar nga natyra.

“Të drejtat e njeriut janë të secilit njeri. Gjithsecili është krijesë e Zotit dhe e natyrës. Këtë e thotë edhe Kushtetuta jonë dhe praktika e Gjykatës Evropiane për të drejtat e njeriut. Ju ftoj ta votoni atë”, tha Kurti. /KultPlus.com

Të ngjajshme