Ministri Çeku: Krenari dhe emocion i madh, një paraqitje fantastike e Distrisë në Lojërat Mesdhetare

29 Qershor, 2022 - 6:40 pm

Distria Krasniqi ka vazhduar formën e jashtëzakonshme dhe arriti që t’i sigurojë Kosovës medaljen e parë dhe atë të artë në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”, shkruan KultPlus.

Me këtë rast, ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka përgëzuar Krasniqin për medaljen e artë.

KultPlus më poshtë ua sjell reagimin e tij të plotë:

Xhudistja jonë Distria Krasniqi përsëri e artë🥇

Krenari dhe emocion i madh, një paraqitje fantastike e saj në Lojërat Mesdhetare në Oran të Algjerisë.

Faleminderit Distrias por dhe të gjithë sportistëve tanë për përfaqësimin dinjitoz të shtetit tonë në këto gara.

Me punën dhe përkushtimin tuaj jeni shëndrruar në frymëzim për të rinjtë e për të gjithë ne. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme