Monoliti misterioz prej metali zhduket nga Utahu, shfaqet në Rumani

1 Dhjetor, 2020 - 9:01 pm

Monoliti që ishte parë në qytetin e Utah në SHBA dhe ishte bërë atraksion turistik brenda dy jave është zhdukur. Një i tillë tani është parë në Rumani.

“Ose po e vendosin alienët, apo dikush po kërkon me ngulm pak vëmendje”, thotë një ekspert.

Monoliti trekëndor është parë tani në komunitetin Piatra Neamt në verilindje të Rumanisë. Ai është përsëri 2.8 metra i gjatë dhe në të njëjtën formë me atë që është parë në Utah para dy javëve.

Ai është zhdukur nga Utah të martën e kaluar, transmeton KultPlus.

Gjithsesi objektet nuk janë tërësisht të njëjta siç edhe mund të shihet nëpër foto. Nuk dihet se kush e vendosi këtë objekt në Utah së pari dhe tani në Rumani. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme