Në Barcelonë përjetësohet fotografia e Hakimit me nënën e tij Xh

17 Dhjetor, 2022 - 11:17 pm

Në Barcelonë është shfaqur një mural që nderon Achraf Hakimin e Marokut.

Mbrojtësi i krahut të Paris Saint-Germain bëri histori me vendin e tij, pasi ata u bënë kombi i parë afrikan që arriti në një gjysmëfinale të Kupës së Botës.

Ata nuk mundën të bënin një hap më tej dhe të kalonin në finale pasi Franca i mundi 2-0 me mirësjelljen e golave ​​të Theo Hernandez dhe Randal Kolo Muani.

Megjithatë, ata ende mund të përfundojnë të tretët nëse mundin Kroacinë sot kur të dy skuadrat takohen në stadiumin Khalifa International. /KultPlus.com

Të ngjajshme