Presidentja Osmani organizoi mbrëmë darkë me Rita Orën në prag të 28 Nëntorit

28 Nëntor, 2023 - 10:06 am

Ylli botëror Rita Ora këto ditë është duke qëndruar për vizitë në Prishtinë, shkruan KultPlus.

Mbrëmë, presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka organizuar një darkë në prag të Ditës së Flamurit ku bashkë me miq dhe disa artisë të suksesshëm nga Kosova kanë festuar arritjet e Rita Orës dhe gjithë shqiptarëve nëpër botë.

Presidentja ka uruar që arritjet e tyre të vazhdojnë të shërbejnë si frymëzim për gjeneratat e reja.

“Sukseset e Ritës kthyen sytë e botës kah vendi ynë, e prej atëherë ajo u ngjit lartë e më lartë duke ngjitur skenat e muzikës anekënd botës.

Sonte, në prag të Ditës së Flamurit, bashkë me miq dhe disa nga artistët më të suksesshëm nga Kosova, festuam arritjet e panumërta globale të Rita Orës dhe të shqiptarëve kudo që janë, duke uruar që arritjet e tyre të vazhdojnë të shërbejnë si frymëzim për gjeneratat e reja”, ka shkruar Osmani. / KultPlus.com

Të ngjajshme