Rama: 10 mijë udhëtarë më shumë po përdorin Trafikun Urban pas vendimit për biletat ditore

20 Korrik, 2023 - 3:00 pm

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka dhënë sot një super lajm, duke bërë të ditur se 10.000 udhëtarë më shumë po përdorin autobusët e “Trafiku Urban”, si rezultat i vendimit të marrë në muajin janar të këtij viti për përdorimin e biletës ditore.

Kryetari Rama gjithashtu ka njoftuar se shumë shpejt flotës së Trafikut Urban do t’i shtohen edhe 30 autobusë të rinj, 6 prej të cilëve do të jenë elektrik dhe sipas tij kjo do të përmirësojë tutje shërbimet e ofruara për qytetarët. / KultPlus.com

Të ngjajshme