Teatri i Prizrenit në përvjetorin e vdekjes së Bekim Fehmiut hedh lule në Lumbardh

15 Qershor, 2021 - 7:28 pm

Sot, në 11 vjetorin e kalimit në amshim të aktorit kombëtar me përmasa ndërkombëtare, Bekim Fehmiut, stafi i teatrit të qytetit të Prizrenit, “Bekim Fehmiu” nderoi figurën e këtij kolosi duke hedhur lule në Lumbardh në shenjë kujtimi e nderimi të figurës madhështore të tij, përcjell KultPlus.

Ndër të tjera, drejtori i këtij teatri, Fetah Paçarizi, potencoi se më 1 qershor, në ditën e lindjes së Fehmiut dhe njëherësh ditën ndërkombëtare të fëmijëve, teatri për nder të aktorit ka realizuar premierën e shfaqjes për fëmijë ‘Ok natyrë’.

Poashtu, ai u pohoi se teatri i Prizrenit ka nderin dhe privilegjin që mban këtë emër./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme