Uta Ibrahimi ngjitet në majën Makalu 8485m: Kjo është gjysma e projektit të madh ‘14 Majat e Himalayave- Utalaya’

14 Maj, 2022 - 1:00 pm

Alpinistja Uta Ibrahimi përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se me datën 12 maj ka ngjitur me sukses Majën Makalu 8485 metra, përcjell KultPlus.

Ajo njofton se kjo ngjitje është gjysma e projektit të saj të madh ‘14 Majat e Himalayave- Utalaya’.

Në vijim gjeni postimin e saj:

O njerëz të mirë, e dij që nji kohë të gjatë kam qenë jasht rrjeteve sociale dhe komunikimit me botën ..

Për krejt këto javë kam qenë në shpinë tem të dytë, në vargmalin e Himalayave, duke e ndjek andrrën tem e të popullit tem, ngjitjen nëpër çatitë e botës, 14 Majat e Himalayave.

Këtë herë, me datë 12 Maj ngjita me sukses Majën Makalu 8485m / maja e pestë më e larta në botë.

Për mua kjo ngjitje është më e veçanta sepse ishta ngjitja e 7 prej 14, e këtu është gjysma e projektit të madh ‘14 Majat e Himalayave- Utalaya’.

I pata premtu vetës, që nëse do të ngjes gjysmën e 14-tave, do ta vazhdoj deri në fund .. ❤️

Shihemi në 8K e tjera,

Shumë dashni nga larg, më vonë më shumë informata./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme